Please use this identifier to cite or link to this item: http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/68094
Title: Використання малоінвазивних і пластичних методик при оптимізації хірургічної тактики доброякісних захворювань молочної залози
Authors: Некрасова, А.М.
Keywords: доброякісні захворювання молочних залоз
доброкачественные заболевания молочных желез
benign breast disease
малоінвазивна хірургія
малоинвазивная хирургия
minimally invasive surgery
мастопатія
мастопатия
mastopathy
Issue Year: 2018
Publisher: Сумський державний університет
Citation: Некрасова, А.М. Використання малоінвазивних і пластичних методик при оптимізації хірургічної тактики доброякісних захворювань молочної залози [Текст]: робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра; спец.: 14.01.03 - хірургія / А.М. Некрасова; наук. керівник В.В. Андрющенко. - Суми: СумДУ; Мед. ін-т, 2018. - 62 с.
Abstract: За останні роки частота виникнення доброякісних захворювань молочної залози постійно зростає. За даними статистики та чи інша форма мастопатії діагностується у 70% обстежуваних жінок, захворювання досягає максимуму до 45 років та знижується в період про-менопаузи. Фіброаденоми виявляються у 25% обстежуваних жінок старше 40 років, різноманітні патологічні стани молочної залози виявляються в 60 % випадків. При цьому у кожної другої жінки пізнього репродуктивного віку спостерігається дифузна форма фіброзної мастопатії (54%), вузлові форми мастопатії діагностуються у 26% жінок, фіброаденоми – у 18%. Більшість хірургів вважають єдиним методом лікування доброякісних патології молочної залози, хірургічне лікування, видалення новоутворення молочної залози. Раніше, найбільш часто в якості основного доступу при видаленні доброякісного новоутворення молочної залози використовувався радіарний розріз. Однак, по даним літератури, після операцій з використанням радіарного розрізу, залишаються грубі, часто гіпертрофічні та деколи колоїдні рубці, що негативно впливає на психоемоційний стан жінок, особливо молодого віку. Страх перед операцією з вірогідним незадоволеним косметичним ефектом, призводить до несвоєчасного звернення до спеціаліста при виявленні ущільнення в молочній залозі та, як наслідок, виникнення задавнених форм раку молочної залози. Актуальність даної проблеми призвела до спроби синтезу загально-хірургічних та косметичних принципів при виборі доступу в хірургії молочної залози. Стали розроблятись операції, забезпечуючи не тільки достатню радикальність, але і гарний косметичний ефект. В хірургію молочної залози були впроваджені - периареолярний доступ, доступ по субмамарній складці та доступ з пахвової області, які повністю відповідають принципам пластичної хірургії. З розвитком ендоскопічної техніки та розширенням її використання у різних областях хірургії, ендоскопічні операції стали виконуватись і при патології молочної залози, у тому числі і при доброякісних захворюваннях.
URI: http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/68094
Type: Masters thesis
Appears in Collections:Кваліфікаційні випускні роботи здобувачів вищої освіти (МІ)

Views
No available statistics
Downloads
No available statistics


Files in This Item:
File Description SizeFormatDownloads 
Некрасова.pdf1.62 MBAdobe PDF0Download


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.