Please use this identifier to cite or link to this item: http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/53346
Title: Особливості артеріальної ригідності та ендотеліальної дисфункції у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень в поєднанні з хронічною серцевою недостатністю
Authors: Привалова, А.О.
Keywords: артеріальна ригідність
ендотеліальна дисфункція
серцева недостатність
захворювання легень
артериальное давление
эндотелиальная дисфункция
сердечная недостаточность
заболевания легких
Issue Year: 2017
Publisher: Сумський державний університет
Citation: Привалова, А.О. Особливості артеріальної ригідності та ендотеліальної дисфункції у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень в поєднанні з хронічною серцевою недостатністю [Текст]: робота на здобуття кваліфікаційного ступеня магістра; спец.: 14.01.38 - загальна практика-сімейна медицина / А.О. Привалова; наук. керівник Л.Б. Винниченко. - Суми: СумДУ; Мед. ін-т, 2017. - 57 с.
Abstract: Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) є широко розповсюдженим захворюванням. Згідно з даними ВООЗ, на ХОЗЛ страждають близько 600 млн осіб. Незважаючи на значні досягнення у вивченні хвороби, вона і сьогодні призводить до ранньої інвалідизації й смертності хворих та являє собою значну соціальну й економічну проблему для суспільства. Серед лідируючих причин смерті у хворих на ХОЗЛ одне з перших місць займають ішемічна хвороба серця (ІХС) і серцева недостатність (СН) [5-7]. За даними великих популяційних досліджень, ризик смерті від серцево - судинних захворювань (ССЗ) у хворих на ХОЗЛ підвищений в 2-3 рази і становить приблизно 50% від загальної кількості смертельних випадків [8-11], а частота госпіталізацій з приводу серцево - судинних захворювань вища, ніж при загостренні самого ХОЗЛ [8, 10, 12]. Механізми взаємовідносин кардіоваскулярної патології та ХОЗЛ вивчені недостатньо. Можливі патогенетичні механізми включають ендотеліальну дисфункцію, пошкодження судинної стінки, що формуються під впливом гіпоксемії, тютюнового диму, оксидативного стресу, системного запалення низької градації [18, 19]. Під впливом зазначених факторів також може розвиватися підвищення ригідності (жорсткості) артерій, що посилює судинні порушення і сприяє формуванню судинної дисфункції. Надлишкова ригідність, з одного боку, відображає зміни геометрії і функції артерій, що далеко зайшли, а з іншого - істотно впливає на гемодинаміку, збільшуючи постнавантаження на міокард і погіршуючи коронарну перфузію [20-22]. В останні роки інтерес до досліджень жорсткості судинного русла посилився, що пов'язано з необхідністю отримати надійні критерії стратифікації ризику розвитку серцево-судинних ускладнень, доступні в клінічній практиці [20-22].
URI: http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/53346
Type: Masters thesis
Appears in Collections:Кваліфікаційні випускні роботи здобувачів вищої освіти (МІ)

Views
Other20
China1
Germany4
Spain1
France4
United Kingdom2
Italy3
Ukraine27
United States68
Downloads
Other78
Czech Republic1
Germany2
France3
Italy1
Russia5
Ukraine63
United States5


Files in This Item:
File Description SizeFormatDownloads 
mag_Pryvalova.pdf1.2 MBAdobe PDF158Download


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.